Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Bánovce nad Bebravou Samospráva Hľadať
 
 

Primátor mesta

Marián ChovanecMarián Chovanec

Telefónny kontakt:
038/760 2529, 0905 910 068
 

E-mail: primator@banovce.sk

 

Kancelária primátora sa nachádza na 1. poschodí - Mestský úrad Bánovce nad Bebravou - Nám. Ľ. Štúra 1/1 - č. dv. 1.

ŽIVOTOPIS:
Narodil sa 17. 2. 1970 v Nitre, študoval na Gymnáziu Janka Jesenského v Bánovciach nad Bebravou a neskôr na Strednej ekonomickej škole v Prievidzi. Po ukončení štúdia pracoval ako administrátor v Slovenskej pošte. V roku 2010 bol zvolený ako nezávislý kandidát za primátora mesta Bánovce nad Bebravou a v tejto pozícii pracuje druhé volebné obdobie.

Spoločenské aktivity: V spoločenských organizáciách začal byť aktívny od roku 1989, kedy sa stal členom Komisie Klubu slovenských turistov aj ako značkár turistických trás. V uvedenom roku založil turistický krúžok KAMZÍK pre školopovinné deti, pričom spolupracoval s CVČ. Od roku 2001 je spoluorganizátor festivalu dokumentárnych filmov „Hory, cesty, ľudia“, celoslovenských turistických zrazov a taktiež koncertov popredných hudobných skupín v Bánovciach nad Bebravou. Ako predseda Klubu slovenských turistov pravidelne publikuje a je spoluautorom Mapy turistických značkových trás. Popri práci sa venuje aj práci s deťmi. Každoročne organizuje a súčasne vedie detské tábory.

Ocenenia: Za prínos pre rozvoj mesta Bánovce nad Bebravou získal prvé ocenenie ešte pred nástupom do svojej funkcie v roku 2010. V tom istom roku získal aj čestné uznanie za záslužnú prácu v turistike. Za svoje aktivity v oblasti rozvoja získal pre mesto certifikát za najrozsiahlejší projekt rekonštrukcie verejného osvetlenia s použitím SMART LED technológie za rok 2016 v rámci Strednej a Východnej Európy.

Voľný čas: Vo voľnom čase sa venuje najmä cestovaniu a prešiel už takmer celú Európu. Bol na Blízkom Východe, v Ázii, aj v Afrike. Venuje sa hre na gitare, literatúre, cyklistike, bežeckému lyžovaniu, volejbalu a ochrane prírody.

Jazykové znalosti: rusky, nemecky, anglicky.

 


        


 
ÚvodÚvodná stránka